Популярні публікації

субота, 29 січня 2022 р.

                                                           Дорогі діти !!!


Розумію, як вам хочеться вирватись на вулицю, погасати коридорами школи, зустрітися з друзями. Ще трішки – і це все буде. Дякую вам, що вчитеся дистанційно, дякую за самостійність, за недитячу відповідальність.
 Моя порада:  використайте шанс усвідомити цінності: збереження природи, спілкування з рідними (зробіть канапки до приходу мами і тата з роботи), повага до праці учителів.
БУДЬТЕ УСІ ЗДОРОВІ!!! 
Я дуже всіх вас люблю !!!😍😘💓😃






субота, 22 січня 2022 р.

 З днем Соборності !!!💙💛



ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ?

Понад 100 років назад, а саме 22 січня 1919 року дві українські республіки – УНР та ЗУНР стали однією державою. В наші дні це свято має величезне значення для кожного громадянина України.

11 січня 1918 року був прийнятий особливий для історії України – IV Універсал, в якому Українська Народна Республіка була проголошена незалежною Державою. У цей день будь-які ідеї про створення автономії були залишені, а зв’язки з імперським центром в Росії – розірвані. Проте новоутворена держава зазнала більшовицької агресії, тому суверенітет української держави був нетривалим.

Універсал проголошував повний суверенітет Української Народної Республіки та бажання України підтримувати мирні стосунки з сусідніми народами. В документі також стверджувалось, що сусідні країни не мають права втручатися у внутрішні справи країни. Земля мала повернутися до власності селян, а природні багатства переходили до національного підпорядкування. В Універсалі згадувалось про створення армії, підпорядкування банків центральній владі, скликання Установчих зборів для прийняття Конституції.

УНР ТА ЗУНР

22 січня 1919 року була проголошена злука УНР та ЗУНР. Таким чином, утворилася суверенна возз’єднана Українська Держава. Подія відбулася в урочистій атмосфері на Софійському майдані (м. Київ). В Акті було проголошено про соборність різних частин України: Придніпрянської частини, Буковини, Закарпаття та Галичини. З того часу була створена єдина незалежна УНР, а український народ об’єднався на захист своєї Батьківщини.




середа, 19 січня 2022 р.

Вітаю всіх  з Водохрещем і щиро бажаю, щоб краплі святої водиці  додали бадьорості, сили і здоров'я.  Щоб в цей день перед очима відкрився новий світлий і добрий шлях. Щоб не було хвилин печалі в житті, а лише любов , надія і віра зігрівали ваші серця !!!🥰❤️🥰

 Христос Хрещається!🌲❄️🌲



 ...Кожен з нас наполовину - вода. 

Навіть більше...

Вода потужна і ніжна, вона жива. 

Вона - саме життя несе в собі.

Річка, де немає води, вже не річка ...

Так само, як людина без віри, надії, любові...

В Надвечір'я Господнє вода стає цілющою, бо освячена нашою вірою.

Хай вона кожного наповнить тим, чого прагнемо. 

Тим, чого варті. 

Тим, що дарує світле Водохреще.

Бережіть це відчуття високої віри у собі, яке пронизує кожну клітиночку вашого тіла, кожну частинку душі.

Це і є благословення Боже.

Живіть наповнено, любіть 

та будьте  здорові!

ХРИСТОС ХРЕЩАЄТЬСЯ!!!




субота, 15 січня 2022 р.

 


Чи знали ви, що новорічні кульки на ялинці символізують райські яблука?... 

Раніше люди прикрашали різдвяні ялинки справжніми фруктами. Уявіть собі, як ламались гілки нещасного дерева! Пройшли роки, і замість яблук з солодощами людство придумало наряджати ялинку кольоровими кульками.

Першу кульку для новорічного дерева виготовили склодуви в Саксонії в ХVІ столітті. Проте масове виробництво ялинкових прикрас почалося лише 150 років опісля...



четвер, 13 січня 2022 р.


 Іще одне прийшло зимове свято —

Постукав в двері Новий рік Старий!

Бажаю вам здоров’я й силу мати

Його стрічати ще багато літ.


Хай в домі буде мир, любов, достаток,

Хай сміх лунає в стінах кожний день,

Із друзями, сім’єю святкувати

І заспівати радісних пісень.






субота, 1 січня 2022 р.

Степан Бандера: як він став символом боротьби за свободу України

 


Які міфи про Бандеру – правда, а що – лише домисли, пояснив кандидат історичних наук, дослідник українського визвольного руху ХХ століття Микола Посівнич.

1 січня в Україні особливе свято: наша країна відзначає день народження Степана Бандери - особистості неординарної та різнобічної. Про нього складено чимало міфів і легенд. Що з них – правда, а де – дозвільні домисли, в коментарі УНІАН пояснив кандидат історичних наук, дослідник українського визвольного руху ХХ століття Микола Посівнич.

Що зробив Степан Бандера для України і чим важливе свято 1 січня

"Степан Бандера і перше січня – це є символ боротьби, визвольного руху. Перше січня вибрано через те, що Степан Бандера є уособленням цього визвольного руху. Цього дня вшановують Степана Андрійовича, його послідовників, усіх учасників визвольного руху. Самі слова "Бандера", "бандерівці" уособлюють тепер весь визвольний рух, як в ранішні історичні періоди було "петлюра", "петлюрівці" або "Мазепа", "мазепинці". І тому ця плеяда, яка була і разом із Бандерою, і проти Бандери і пізніше відійшла від цього руху – окупанти. Як і німці. Як їх радянські окупанти охрестили за іменем провідника. "Бандера" стало загальною назвою всього руху", - пояснив Посівнич.

За його словами, для нинішніх російських окупантів ті, хто говорить українською, носить вишиту сорочку – це теж бандерівець, і хто бореться за незалежність України – також бандерівець, незалежно від того, російськомовний він, православний чи католик.

"Це кліше було у ворожій пропаганді 70 років тому й існує і зараз. Ще в підпіллі публіцист Петро Федун (псевдонім – Петро Полтава, заступник голови Генерального Секретаріату Української Головної Визвольної Ради, член ОУН і член Проводу ОУН – УНІАН) в 1948 році написав агітаційно-публіцистичну роботу "Хто такі бандерівці і за що вони борються?". Там "бандерівець" - це синонім до слів повстанець, революціонер. В одному з листів до головнокомандувача УПА Василя Кука Степан Бандера писав наприкінці 1950 року, що найгірше, що його засмучує, це бути іконою визвольного руху, адже зразком бути найважче в житті, бути таким святим, щоб пропагувати ідеї та бути еталоном і зразком. І, власне, тепер в Україні він і став такою іконою", - вважає історик.

При цьому експерт підкреслив, що для наших ворогів – росіян – Бандера є "антиіконою", адже він був одним із найуспішніших символів, був, як зараз модно говорити, менеджером визвольного процесу. Тому ворожа пропаганда і зробила його уособленням усіх борців проти окупації - проти однієї людини набагато легше боротися на пропагандистському фронті: мовляв, якби не Бандера, то українці не боролися б.

"Тому ці слова - Бандера, бандерівці - є таким хорошим інформаційним інструментом, коли можна ним свідомо маніпулювати, і проти однієї людини набагато легше боротися, ніж проти сотень тисяч", – пояснив дослідник українського визвольного руху.

Степан Бандера: біографія

1 січня 1909 року - саме цього дня Степан Бандера з'явився на світ у родині греко-католицького священика в селі Старий Угринів (знаходиться на території сучасної Івано-Франківської області, а в ті часи було у складі Австро-Угорської імперії).

Активною політичною позицією Степан пішов у батька: той теж брав активну участь у політичному житті, був свого часу послом у парламенті ЗУНР - УНР у Станіславі.

Бандера відучився в гімназії, потім до 1933 року навчався в Агрономічному відділі Високої Політехнічної школи у Львові. Вже тоді польська влада взяла хлопця "на замітку" за участь в українських національних ініціативах. Закінчити Політехнічну школу у Бандери так і не вийшло: його заарештували напередодні дипломного іспиту.

В Організацію Українських Націоналістів (ОУН) Бандера вступив ще в 1929 році, а за чотири роки став на західно-українських землях офіційним крайовим провідником ОУН.

В ОУН Бандера проявив себе як радикальний політик: наприклад, він організував кілька політичних вбивств (у тому числі секретаря консульства СРСР у Львові Олексія Майлова – як відповідь ОУН на Голодомор в Україні).

У 1936 році Бандері винесли вирок – довічне ув'язнення, проте після захоплення Польщі Німеччиною в 1939 році політичний діяч вийшов на свободу. У цей період Бандера працює над розширенням мережі визвольної організації на територію всієї України – але планам цим не судилося збутися: в організації починається розкол.

Частина ОУН, яка остаточно перейшла під керівництво Бандери, отримала назву "бандерівці" або ОУН (б). За допомогою цих прихильників Бандера мріяв створити незалежну Українську державу на західноукраїнській території. Про її створення він і проголосив 30 червня 1941 року у Львові – але німецька влада не підтримала подібне рішення. Бандеру заарештовують і кидають у концтабір Заксенгаузен.

Після цього українські підрозділи УПА (остаточно були сформовані навесні 1943 року) починають боротися не тільки проти польських і радянських партизанів, а й проти німецької окупації. При цьому сам Степан особисто ніколи не очолював УПА.

Звільнився Бандера в 1944 році. І відразу ж повернувся до діяльності в ОУН.

У 1959 році Бандеру вбили в Мюнхені, де той провів останні роки життя. За смерть Бандери відповідальність несе радянський агент Богдан Сташинський.

Як відзначається День народження Степана Бандери в Україні

1 січня, в день народження Бандери, в Києві вже стало традицією влаштовувати смолоскипну ходу на честь народного діяча.

У Львові на честь цієї події влаштовують народне віче біля пам'ятника Бандері, а також молебень про долю України.






З Новим 2022 роком !!!

 



Друзі, хай у Новому році  у вас буде 2022 причини для радості та щастя ...
Нехай збудуться 2022 бажання і здійсняться  2022 мрії...
Хай добро примножується,любов відчувається, здоров'я  додається!!! 
Хай  у ваших домівках завжди буде тепло і затишно від Божого благословення !!!
З Новим роком! 🌲❤❄