Популярні публікації

пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

З Днем Державного Прапора України!

 


ТОП 7 ФАКТІВ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ПРАПОР В АНТАРКТИЦІ

Понад 28 років синьо-жовтий стяг майорить над крижаним континентом, гордо сповіщаючи, що Україна – одна з небагатьох антарктичних країн світу🇦🇶

До Дня Державного прапора розказуємо 7️⃣ цікавих фактів про наш символ в Антарктиці.

🇺🇦🇬🇧 6 лютого 1996 року британська станція “Фарадей” стала українською “Академік Вернадський”, а Юніон Джек на флагштоку змінили на український стяг. Але вперше наш прапор тут підняли раніше – 17 грудня 1994 року. Тоді тривала підготовка до передачі станції, і перша група українських представників приїхала знайомитися з нею. В Антарктиці поширена практика піднімати прапор гостей на знак пошани до них.

✌️Біля “Вернадського” – два флагштоки з українськими стягами. Один розміщений біля головного входу до станції, а інший – на скелі поблизу метеомайданчика, де його підняли 1996-го.

🔄Під час перезмінки річних експедицій на “Вернадському” обов’язково відбувається церемонія зміни прапорів бейскомандерами.

💨На шквальних вітрах, зливах та хуртовинах полотнище прапора сильно розтріпується й не витримує цілий рік, тому його постійно змінюють.

🥳Одним з подарунків на день народження на “Вернадському” є можливість підняти стяг на флагштоку на певний час, а потім забрати на пам’ять. На ньому розписується вся команда експедиції, а також проставляються печатки станції та УАЕ.

🚢Наша “Ноосфера” – єдине дослідницьке судно, що працює в Антарктиці під українським прапором (інші – промислові).

🐧А ще тільки в Антарктиці наш стяг має унікальних сусідів – кілька тисяч пінгвінів. Щороку навесні (це коли в Україні осінь) вони прибувають до “Вернадського” на шлюбний сезон й саме під синьо-жовтим створюють родини та народжують малечу.

Такими ТОП 7 можуть похвалитися дуже небагато прапорів світу. Пишаємося нашим 💙💛 і робимо все, щоб світ знав про нього більше.



Фото: Марта Дзиндра