Популярні публікації

середа, 7 квітня 2021 р.

Зі святом Благовіщення !!!

 




Щорічно православні християни святкують Благовіщення 7 квітня. Дата, на відміну від Великодня, не міняється — святкують Благовіщення рівно за 9 місяців до Різдва Христового. Це одне з 12 найважливіших релігійних свят року, наряду з народженням чи воскресінням Ісуса. 
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства. Воно також відоме під назвою «третьої зустрічі весни» - після Стрітення і Сорока Мучеників. Кажуть, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби, а тому лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. "Турбувати" землю до цієї дати вважалося великим гріхом. У цілому на Благовіщення категорично заборонялося робити якусь роботу: "птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете".

 Саме на Благовіщення закінчувався період, коли не можна було «рушити землю» – «ні копати, ні кілля забивати, бо вона відпочиває і їй болітиме». Українські селяни й досі дотримуються давнього звичаю – до Благовіщення не тільки не копають городів, але й не зводять тинів. Кажуть також, що на Благовіщення птахи гнізд не в'ють і не несуться. Цього дня господині навіть не брали яєць з кубел. А дівчата в цей день не чесали волосся, хіба що до сходу сонця. Також на це свято вони влаштовували біля церкви перший весняний хоровод – «кривий танець».

 Існує повір'я, що коли на Благовіщення дівчина, йдучи по воду, знайде квітучий первоцвіт – цього ж року вийде заміж. А та, яка хоче стати гарнішою, має налити в миску холодної води, пустити плавати первоцвіт (пролісок) і вмитися цією водою.



Немає коментарів:

Дописати коментар