Популярні публікації

пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Синичкин день

 Синичкин день відзначається 12 листопада. Офіційно цей день був затверджений в якості екологічного свята кілька років тому, хоча в народі традиції дотримувалися багато років. По суті, свято стало їх сучасним переосмисленням.


Синичкин день — одне з народних свят, яке затвердили 12 листопада не випадково. Саме в цей день багато птахів прилітає погодуватися пізньої осені. Тому люди готувалися, робили годівниці, насипали корм для птахів. Серед корму, який їдять синички, можна виділити насіння соняшнику або гарбузове, сало, горішки ..

 Синички за народним повір'ям залучають добро і благополуччя в будинок.

Є ще одна історія, пов'язана з цим днем. 12 листопада за церковним календарем відзначається день Зиновія. Він зі своєю сестрою були істинними християнами і виховувалися чесними духовними людьми. Їх віра не була зломлена до самої смерті. Він помер в муках разом з сестрою Зіновією, яка прийшла його підтримати. Також на день Зиновія і Зиновії починається сезон полювання і риболовлі.

Не всі знають, що синиця названа не через оперення синього кольору, а по її пісні, яка нагадує дзвіночок. Якщо порівняти політ синиці з іншими птахами, то можна відзначити, що він найенергійніший з меншим маханням крил і швидкий ...

Вважається, що якщо синиця прилетіла до вашого будинку, то можна чекати удачу і щастя. За традицією потрібно зайнятися ремонтом старих годівниць і зробити нові, зробити поповнення їжі в них.



Прикмети

Якщо птах свистить, то вдень буде ясна, сонячна погода. Якщо почуєте писк, то це до холодів.

Багато птахів в годівниці — до морозу і швидкого похолодання.



Пара синиць з'їдає близько трьох тисяч гусениць за день.

За гніздовий період одна сім'я синиць здатна очистити від шкідників майже 40 яблунь.

   Про те, що синиця дуже корисний птах, відомо лю­дині ще з давніх давен. Перший закон про охорону птахів був прийнятий на початку 13 століття, а в грамоті Людовика Баварського (1328 р.) говорилося, що: «Тяжкий штраф чекає того, хто зловить синицю — старанного лов­ця комах». Взимку синиці їдять у садах яйця та зимуючих гусениць золотогуски, деяких шовкопрядів. Щоб приваб­лювати синицю у сади, слід вивішувати їжу для них. Си­ниці починають гніздування рано навесні. Тому дуплян­ки для них розвідують з осені. Спочатку птахи ховаються в них від морозу, а потім залишаються і виводять пташе­нят з настанням пори гніздування.
   Синички, хоча і тримаються поблизу людини, свої гнізда часто будують в дуплах дерев, у щілинах будівель, на балконах, але завжди зберігають певну дистанцію. Житла споруджені дуже старанно: вимощують порож­нину дупла або щілини в стіні будинку сухим мохом, су­хою травою і листям, але саму середину гнізда, куди са­мочка відкладає маленькі, білі, з рожевими цяточками яєчка (їх буває 10—12), вимощують ніжним пір'ячком і шерстю тварин. За літо синичка встигає вивести 2 по­коління пташенят. Таким чином, можна підкреслити, що синички — це одні з найбільш корисних пташок, які не тільки милують око і дарують насолоду своїм веселим співом, але й допомагають людям у боротьбі за високі врожаї садів та городів.
   Бережіть цих чудових пташок!






Немає коментарів:

Дописати коментар